KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ PRO MALÉ A STŘEDNÍ TRUHLÁRNY

Pan Petr Tesař (TESI interier), se již více jak 20 let zabývá zakázkovou výrobou a prodejem nábytku. Jako hlavní část jeho sortimentu tvoří vestavěné skříně, kuchyně a další interiérové prvky, to vše ve vysoké kvalitě, na které si pan Tesař zakládá, to znamená použití kvalitních materiálů, kování a kvality zpracování. Díky tomu se jeho zákazníci vrací a oceňují jeho práci.

Zajímavý je důvod, proč se rozhodl investovat do strojového parku. Zprvopočátku nemohl najít vhodné truhláře, kteří by mu pomohli s výrobou. Proto se pan Tesař rozhodl, že půjde cestou technologií, které mu usnadní práci a veškeré stroje bude obsluhovat sám nebo jeho rodinní příslušníci.

Před 5 lety se pan Tesař rozhodoval, jakou cestou dále pokračovat a kde by mohl dále vyrábět nábytek. Z toho důvodu se jeho výroba přestěhovala do klidné vesnice Olešná v okresu Blansko, kde se díky vlastním a větším prostorům (550 m²) dalo více rozvíjet a kde má velmi pěkně vybavenou truhlárnu.

Společnost
Petr Tesař - TESI interier
Město
Blansko
Česká Republika
Zaměření
zakázková výroba a prodej nábytku
Webová stránka
www.kuchyne-tesi.cz

První jeho investice s Tekmou byla do vertikálního vrtacího a frézovacího centra Biesse, model Skipper V31, na kterém dokáže vyvrtat a vyfrézovat potřebné technologické otvory a tvary, za relativně krátký čas v požadované a vysoké přesnosti. Šikovný pomocník pro každého truhláře, který zabírá minimum prostoru a díky jeho flexibilitě je vhodný pro zakázkovou výrobu, popřípadě jako doplněk k větším výrobním obráběcím strojům.

Další investicí byl nákup nářezového centra Biesse Selco, model WN 250 K1 3200 x 3200, které společně s podtlakovým manipulátorem Elephant B-250/5 usnadní práci a také zrychlí celý proces výroby. TESI interiér je krásným příkladem, že i rodinné truhlářství mohou pracovat na moderních technologiích a mít celý systém řízen softwarem, který dokáže vytvořit štítky pro přehled, zjednodušení a eliminování chyb obsluhy  výrobního procesu.

A jaká je další vize? Nejbližší investicí bude zřejmě nákup automatického olepovacího stroje, pro zkvalitnění výrobních procesů při výrobě nábytku. Společnost BIESSE nabízí hned několik modelů olepovacích strojů ve třídě pro malé a střední truhlárny.

Cílem do budoucna je 5osé CNC obráběcí centrum pro možnost a návrat k opracování masivu a to především 3D frézování.

„Se společností TEKMA již spolupracujeme dlouhodobě, za tu dobu jsme si vytvořili úzký a přátelský vztah, díky kterému máme skvělou podporu pro naše stroje. Technická podpora a servisní tým nám je vždy nápomocen a dokáže nám pomoci i s některými specifickými dotazy, které při naší zakázkové výrobě vznikají. Vážím si přístupu celého kolektivu TEKMA a těším se na další spolupráci“                                    

                                                                                        Petr Tesař, jednatel společnosti

Moc děkujeme za projevenou důvěru a přejeme spoustu spokojených zákazníků

TEAM TEKMA

BIESSE
ELEPHANT