RI OKNA CASE STUDY

Společnost RI OKNA a. s. vznikla v roce 1994 a zaměřila se na výrobu a montáž prvotřídních plastových oken, dveří a jejich příslušenství. V roce 2006 se do výrobního programu zařadili také hliníková okna, dveře, interiérové stěny a prosklené hliníkové fasády. V České republice má více jak 1000 prodejních míst.
Získáním majority ve společnosti WD OKNA v březnu 2017 nabízí svým zákazníkům také dřevěná okna a dveře.
Tímto se společnost RI OKNA stala významným hráčem na trhu dřevěných oken a dveří. Také získala možnost nabízet svým zákazníkům okna a dveře ze všech dostupných materiálů a to i atypické a další náročné poptávky od svých klientů.
Společnost si zakládá na vysoké kvalitě svých výrobků a k tomu využívá nejmodernější výrobní technologie. Postupem let narůstala poptávka po dřevěných oknech a dveřích, takže bylo potřeba navýšit výrobní kapacitu.
V roce 2016 již došlo k investici do obráběcího centra BIESSE UNILINE 3200, předchůdce dnešního modelu BIESSE WINLINE. Následně také došlo k nákupu robota pro povrchovou úpravu oken a dveří. Tento robot Cefla iGiotto umožňuje vysoce efektivní lakování oken, tedy bez namáhavého manipulace obsluhy, tím se rapidně zvýšila homogenost kvality a také došlo k nižší spotřebě barvy. Kompletní linka se skládá ze závěsného systému, flotační kabiny pro impregnaci oken, samotného robota a také sušící kabiny.

Společnost
RI OKNA
Město
centrála Bzenec
Česká Republika
Zaměření
výroba oken a dveří
Webová stránka
www.ri-okna.cz/
Reference - Tekma

V minulém roce došlo k nákupu nejmodernějšího multifunkčního CNC centra BIESSE WINLINE 2Y 1650, které se vyznačuje vysokou produktivitou, kvalitou, přesností a to bez požadavku na trvalou přítomnost obsluhy, díky nakládacímu a vykládacímu systému. Obsluha založí surové hranoly a stroj je v automatickém režimu odebírá a zpracovává, to samozřejmě ze všech stran a také s různými požadovanými profily a tvary. Toto zajišťuje velký zásobník nástrojů až na 44 pozic. Výkonné 30 kW vřeteno ve spolupráci s chytrým upínacím systémem je schopno opracovávat i velmi malé dílce.

Také broušení profilů zde zajišťuje stroj LS-3N3A od našeho dodavatele VOLPATO. Ve společnosti najdete také rámový lis ORMA FUTURA ECO 30/17.
Jelikož při výrobě oken vzniká hodně odpadu, rozhodla se firma zakoupit briketovací lis OSCAR PLUS 70 od společnosti POR, který má produktivitu zhruba 2,76 m³/hod. Tento briketovací lis je následně propojen s automatickým pytlovacím zařízením. Není tedy potřeba přítomnost obsluhy a složité manipulace s pytli. Brikety jsou následně používány pro vytápění firemních prostorů

Společnost RI OKNA je správným příkladem různorodosti našeho portfolia, tedy od zpracování surového materiálu, povrchovou úpravu až po systém odpadového hospodářství.

Děkujeme společnosti za zprostředkování této reference a přejeme spoustu spokojených zákazníků.

TEAM TEKMA

BIESSE
CEFLA
VOLPATO
ORMA
MICUCCI