SYKORA CASE STUDY

Společnost SYKORA již od roku 1992 vyrábí kuchyně a nábytek ve vysoké kvalitě. Za tu dobu se díky svým zkušenostem, znalostem a požadavkům od zákazníků stala jedním z největších výrobců svého druhu. Kuchyně od tohoto výrobce najdete nejen ve spoustě českých domácností, ale i v dalekém zahraničí.

V roce 2019 se rozhodla posunout své výrobní možnosti a zefektivnit celý proces nákupem nejmodernějších technologií, které jsou momentálně na trhu. Celé linka byla dodávána společností TEKMA, která díky svým dodavatelům vytvořila kompletní řešení výrobní linky. Za zmínku stojí určitě supervisor, který slouží pro kontrolu a řízení celé linky bez ohledu na výrobce dané technologie. Takto softwarově zastřešená linka zajistí bezpečný a optimalizovaný průběh dílce celou výrobní linkou.

Cílem této výrobní linky je maximalizovat potenciál v počtu vyrobených kusů, zefektivnit správu skladových zásob, možnost pracovat s vícero druhy materiálů (foliované, dýhované a lakované dílce), snížit riziko poškrábání a poškození dílců a samozřejmě snížit ruční manipulaci s dílci.

Společnost
SYKORA
Město
Vizovice
Česká Republika
Zaměření
výroba kuchyní a nábytku
Webová stránka
www.sykora.eu
Reference - Tekma

Hotové dílce, které byly naformátovány na nářezovém centru, přijíždí do průběžného CVM skladu, který upravuje rychlost linky na další následnou operaci, kterou je olepování. Zde nalezneme plně automatický stroj Biesse STREAM B MDS 2.0, které je vybaven zpětným dopravníkem, automatickou změnou typu hrany a také manipulátorem Winner W1, který dokáže dílce připravit na další olepení nebo umístit na další dopravník, to vše bez zpomalení olepovacího procesu.

Takto naformátované a olepené dílce přijíždí k dalšímu průběžnému skladu se dvěma roboty, opět dodávány společností BIESSE, kteří mají na starost průběžné ukládání dílců pro další zpracování. V lince je také počítáno s lakovanými dílci, které obsluha vloží na dopravníkový pás až k dalšímu samostatnému robotu, který opět slouží jako mezisklad pro lakovací dílce, které ještě čeká další opracování. Tento průběžný sklad má kapacitu 1900 dílců.

Předposlední operace na dílci je vrtání a frézování. Tuto operaci mají na starost dvě vrtací centra Biesse Vektor 15. Tato technologie umožňuje flexibilní vrtací a frézovací operace ze všech stran dílce, včetně automatické montáže kování. Jako finále je automatická linka Biesse na balení smontovaných částí kuchyní a dalšího nábytku. Takto kvalitně zabalen nábytek je připraven k dopravě a k instalaci u zákazníka.

Mimo výše představenou výrobní linku zákazník také vlastní lakovací technologii opět od společnosti TEKMA, která má výhradní obchodní zastoupení skupiny CEFLA, která se řadí mezi největší producenty lakovacích technologií na celém světě. Zákazník pro své lakování využívá stříkací automat Cefla iBotic a stroj pro lakování hran SmartEdge. Pomocí těchto strojů je společnost Sykora schopna nalakovat dílce v požadovaném množství a kvalitě. Pro další obrábění atypických dílců u zákazníka Sykora najdeme 5-osé obráběcí centrum Biesse Rover B 1650 G.

Celé firmě SYKORA přejeme spoustu spokojených zákazníků

TEAM TEKMA

BIESSE
CEFLA
CVM