TPR CASE STUDY

Společnost TPR, Truhlářství Pavel Rejman na českém poli působí již od roku 1997. Firma se od počátku soustředila na výrobu dřevěných oken a schodů. Postupně přibývali další zakázky a výroba se rozšířila o další segment – výroba nábytku do domácností.
V roce 2002 proběhla první větší investice do moderních technologií, a to konkrétně do nářezového centra a do olepovacího stroje. Tato investice nabídla možnost vyrábět také atypický nábytek.
Milníkem byl zejména rok 2006, kdy se firma začala zabývat výrobou nábytku pro obchodní a prodejní firmy. Tým truhlářů se tím pádem rozšířil a byly také pořízeny nové prostory pro kanceláře.
Prostory samotné výroby a skladů již byly pro současnou výrobu nedostatečné a s pomocí dotací EU se majitel firmy pan Rejman rozhodl investovat do nových prostorů o rozloze více jak 1600 m². V roce 2021 byly prostory dokončeny a došlo ke kompletnímu přestěhování firmy.
Následně byl implementován CAD/CAM software, pomocí kterého byla společnost schopna efektivně připravovat zakázky a bylo také přehledné řízení všech strojů ve firmě. Došlo také k nákupu CNC technologií a také zařízení pro povrchovou úpravu. Jednou se zajímavých firemních technologií je i nános tzv. cementové vrstvy na povrchy konečných výrobků. Tato technologie je v současnosti velmi žádaná ze strany architektů.

Společnost
TPR
Město
Čistá
Česká Republika
Zaměření
výroba nábytku
Webová stránka
www.tpr-nabytek.cz/

V průběhu let docházelo k navýšení počtu objednávek, počtu zaměstnanců a také byly přistavěny další výrobní prostory. To vedlo až k nákupu současných technologií, které firmu zařadily mezi členy Asociace nábytkářů a je také známá jako společnost velmi dobrým uspořádám technologického konceptu výroby.
Momentálně se firma zabývá výrobou vybavení pro předváděcí showroomy pro společnosti jako je GECO, SAMSUNG, obchody s oblečením, kancelářské prostory a další.

Reference - Tekma

Velmi podstatnou investicí byl v roce 2021 nákup automatické dělící pily Biesse Selco WN 610 4500 x 4500 s automatickým skladem materiálu Winstore K2

Automatická dělící pila řady WN6 je vybavena nejmodernějšími prvky, jako automatický tisk štítků na přítlačném trámci, optimalizovaným systémem odsávání, který výrazně snižuje prašnost v prostoru obsluhy, senzorem pro kontrolu vibrace pilového kotouče a zejména spojením s automatizovaným skladovým systémem s kapacitou 200 cyklů za směnu. Tento systém umožňuje výrazně zkrátit prostoje stroje vznikající ruční manipulací s materiálem. Skladový systém je plně autonomní, řízený Supervizorem, umožňuje nezávislou nakládku homogenních nebo nehomogenních sestav materiálu do skladu, při manipulaci s materiálem jej umí vážit, kontrolovat pravoúhlost zakládání a je vybaven systémem pro zakládání tenkých materiálů od tloušťky 3 mm. Sklad umí pracovat s mix zónou, tzn. příprava zakázek na řezání přes obědové přestávky, večer nebo přes noc, kdy si připraví kompletní sestavu zakázek na následující den pro řezání.

Další investicí byl nákup centrálního odsávacího systému od výrobní společnosti COIMA, jedná se o velmi výkonnou odsávací jednotku se skladovacím prostorem pro odpad ve velikosti 12 m3, která zajišťuje centrální odsávání odpadu a prachu od všech strojů na dílně, a navíc díky drtičce odpadu dokáže zpracovávat i odřezky při výrobě. Samozřejmostí je i rekuperace teplého vzduchu zpět do dílny. Celý odsávací systém je následně propojen pneumatickou dopravou do sběrného kontejneru pro odpad, takže i zde kompletně odpadá složitá manipulaci s pytli nebo vozíky.

Mezi poslední investice roku 2022 byla automatizace stávajícího olepovacího stroje, a to konkrétně zpětného dopravníku k již existující olepovačce TRIP EASY od společnosti NEOMEC, dále strojní zařízení pro formátování a lepení dýhových listů do sesazenek.

Společnost TPR si stále zachovala v průběhu let rodinné prostředí, snaží se stále vyvíjet nové produkty a plnit i ty nejnáročnější požadavky zákazníků, není divu, že tento rok již slaví 25. narozeniny.

Společnosti TPR přejeme hlavně spoustu spokojených zákazníků a těšíme se na další spolupráci.

TEAM TEKMA

BIESSE
COIMA
NEOMEC